Need on õngitsuskirjad, mille eesmärk on panna Sind lingile vajutades või manust avades tundlikku infot avaldama või pahavara oma süsteemi paigaldama. Tihti kasutatakse õngitsuskirjades ära juba varem organisatsiooni või Sinu kohta kogutud infot. Kiri võib tulla tuttava inimese nime alt või kellegi teenusepakkujalt Sinu meeskonnliikme aadressilt. Sisuks aga on tavapärane igapäevatööd puudutav tekst: näiteks arve või lepinguga seotud tegevus. Kirjas juhendatu järgi toimides võidakse Sulle teadmata Sinu arvutisse paigaldada pahavara, avanenud veebilehele oma andmeid sisestades võivad need peagi olla tumeveebis müügil.
Koolitusel „Ohtlikud õngitsuskirjad ja õngitsussõnumid“ omandatu aitab Sul ohtlikke olukordi ära tunda ja valida sobivad käitumismallid.
Koolituse eesmärk on õpetada ära tundma õngitsuskirju ja- sõnumeid ning mida selliste kirjadega/ sõnumitega teha, et ennast ja oma tööandjat mitte ohtu seada. Õpingute käigus pannakse uued teadmised proovile ning lõpus testitakse oma oskusi õngitsuskirjadega/-sõnumitega toimetulekul.
Sihtgrupp:
Koolitus on Sulle, kui puutud igapäevaselt kokku e-kirjade või sotsiaalmeediaga (Facebook, Twitter, foorumid)
Koolituse tulemusena osaleja:
Koolitusel osalemise eeldused (soovitavalt):
Õpilane kasutab igapäevaselt e-posti.
Koolituse läbiviimise põhimõtted:
Koolitus toimub distantsõppe meetodil veebikoolitustena/kontaktkoolitusena, kus teoreetilised teadmised kinnistatakse praktiliste individuaal- ja rühmatöödega. Osalejatele luuakse võimalus omandatud teadmised sidustada oma varasema elukogemuse ning teadmusega läbi praktiliste tööde, mis aitavad teadmisi praktiliselt kasutatavateks oskusteks muuta. Õpiväljundite saavutamist hinnatakse osalemisega praktilistes rühmatöödes ning individuaalse ülesande täitmisel.
Koolitust on võimalik ka läbi viia sisekoolitusena.
Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.
Maht: 2 akadeemilist tundi
Koolitusel käsitletavad teemad ja sisukirjeldus:
Koolitushind sisaldab lisaks:
õppematerjale;
koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust;
Koolitusel saab osaleda Töötukassa koolituskaardiga.
Näeme koolitusel!
Thea vastutada on meie kõigi maksusaladuse kaitse. Maksu- ja Tolliameti infoturbejuhina kujundab ta turbepoliitikat ning tagab standardite järgimise ja igapäevase kaitse meie maksusaladusele.
Thea teadustöö EBS- is uurib küberkuritegevuse väärtusahelaid ja ärimudeleid rahvusvahelises piiriüleses organiseeritud kuritegevuses.
Küberturbe ja väärtusahela eksperdina nõustab ta erinevaid organisatsioone infoturbe ja julgeoleku sidustamisel organisatsiooni strateegiaga, infoturbe teekaardi ja küberturbe poliitika loomisel. Koolitajana valmistab ta ette militaar-, avaliku- ja erasektori hübriidkaitse eksperte.
Loe ka koolitusest artiklit:
8 asja mida teha, kui kahtlustad, et sinu sotsiaalmeeldiakonto on langenud küberpäti ohvriks
Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üksteist päeva enne koolitust saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.
Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolituse alguseni.
Koolituse eest tasumine toimub arvel viidatud arveldusarvele. Arve saadetakse maksja aadressile e-postiga. Arve tuleb tasuda enne koolituse algust arvel märgitud maksetähtajaks.
IT Koolitus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 618 1727 või [email protected].
IT Koolitusel on õigus koolitusgrupi mitte täitumisel koolituse toimumine edasi lükata või koolitus ära jätta. Koolitusele registreerunuid teavitatakse kursuse edasi lükkumisest või ära jätmisest telefoni või e-posti teel. Koolituse ära jäämisel korraldajatest tulenevatel põhjustel makstakse õppetasu tagasi.