Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

Microsoft on ettevõte, mis ei vaja tutvustamist. Küll aga vajab tutvustamist tiitel, mida nad jagavad vähem kui neljale tuhandele sõltumatule IT-spetsialistile maailmas. MVP (Most Valuable Professional) ehk kõige väärtuslikum professionaal on tiitel, mida seekordse kirjatükiga tutvustame.

MVP on aastane auhind, millega tunnustatakse eelmise aasta panust kogukonda, enda teadmiste ja praktiliste kogemuste jagamist teistega. MVP-sid iseloomustavad kirg Microsofti toodete ja teenuste vastu ning kõrged tehnilised teadmised. Nad on samaaegselt hinnatud tegevspetsialistid kui ka kogukonnaliidrid. Nende silm särab, kui nad saavad jagada oma teadmisi, kuid nad on ka kriitilised toodete nõrkuste suhtes ja nende tagasiside Microsoftile on kindlasti üks edasiviivaid jõude.

Oluline osa MVP tiitli taotlemisest on Microsofti kommuunide arendamine ning üritustel esinemine ehk aktiivselt oma valdkonnas pildil olemine. MVP tiitel on seotud konkreetse toote või tehnilise valdkonnaga ehk teisisõnu: iga tiitel kuulub ühte konkreetsesse kategooriasse. MVP tiitlit ei saa taotleda Microsofti töötajad, MVP-d on Microsoftist sõltumatud.

Suurim kasu, mis MVP-d ise sellest programmist saavad, on otsekontakt tootemeeskonnaga. Nii on võimalik klientidele leida parimad võimalikud lahendused ja vajadusel probleemid kiirelt vajalikule tasemele eskaleerida.

Microsoft toetab ja inspireerib oma MVP kogukonda lisaks tiitlile ja ekstra toetusele veel suurüritusega MVP Summit. See üritus toimub iga-aastaselt Bellevues ja Redmondis – Microsofti kämpuses. MVP-le annab see võimaluse olla tootetiimil „kodus“ külas ja kohtuda näost-näkku tooteomanikega. Samuti on võimalik täiendada oma oskusi erinevates laborites ning kuulata spetsiaalselt MVP-dele suunatud ettekandeid.

Eestis on 7 tunnustatud ja tuntud MVPd, kellest kolm annavad oma teadmisi edasi IT Koolituses: Henn Sarv (SQL Server), Heiki Tähis (Windows IT Pro) ning Kaido Järvemets (Enterprise Client Management). Kas pole huvitav, et pea pooled Eesti Microsoft MVP-dest on seotud IT Koolitusega?

Rohkem infot MVP programmi kohta leiab siit.