Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

Stig Granlund on Exceli ekspert ning tema juhendamisel saavad paljud oma oskusi IT Koolituses täiendada. Excel on asendamatu tööriist andmeanalüüsimisel, arvutmisel või raportite koostamisel. Excel paneb numbrid rääkima. 

Kadi ja Nikita kasutavad oma töös Excelit, et koostada analüüsimiseks tabeleid ja neist esitlusi. Excelils on andmete analüüsimise võimekus tohutu - olgu selleks erinevate andmete talletamine, müügianalüüs, kodulehe külastatavus või hoopis analüüsi tulemuste esitlemine.

Mõlemad kasutavad Exceli funktsioone igapäevaselt, üritades massilisi andmemahte lahti harutada ja nendest olulisemad osad välja noppida. Nende soov oli oma tööd lihtsustada ja õppida uusi töövõtteid. Nii leidsid nad tee IT Koolituse „Andmete analüüsi ja visualiseerimine Excelis“ koolitusele.

 

Kuna Kadi ja Nikita olid pigem Exceli kasutamist ise õppinud, siis koolituselt said nad palju uusi nippe, kuidas oma tööd muuta lihtsamaks ja kiiremaks. Samuti selgus, et koolitaja jaoks baasfunktsioonid (nt vlookup) või osad kiirklahvid ei ole teistel üldsegi kasutuses ning neist ei teata midagi. Koolituselt saadi palju uusi nippe, kuidas oma tööprotsesse kiirendada just läbi kiirklahvide ja baasfunktsioonide.

Nikita oli varasemalt ise loonud valemeid, et erinevad tabelid kokku jooksma panna, kuid koolituselt saadud teadmistega tegi oma senised Exceli tabeli põhjad ümber ning enam ei pea ise valemeid looma, vaid piisab paarist funktsioonist, tabelite värskendustest ning raportid valmivad palju kiiremini. Nikitale oli suureks boonuseks oskus teha oma presentatsioone visuaalselt kenamaks.

Kadi kasutab oma igapäeva töös Pivot tabeleid ja massilisi andmemahte, mistõttu kulus peamiselt aega andmete puhastamisele. Koolitusel sai ta uusi töövõtteid, kuidas suuri andmemahte puhastada, lihtsustada ja seejärel neid analüüsida. Koolitusel osalemine muutis mudelite lugemise palju lihtsamaks ja kordades paremaks. Lisaks andmete analüüsi koolitusele käis Kadi ka "Power Query" koolitusel. Kadi julgeb soovitada "Power Query" koolitust, sest sealt saab väga hea ülevaate, mis võimalusi Excel ja Power-i süsteemid pakuvad ja kui lihtne neid kasutada on. Power Query on parim vahend erinevatest andmebaasidest andmete importimiseks, puhastamiseks ja lihtsustamiseks. Koolitustelt sai ta palju nippe, kuidas Query programmi kasutada.

"Power Query" lisab Exceli ärianalüüsi (BI) võimalustele hulga intuitiivseid funktsioone, mis võimaldavad kõikvõimalikest allikatest pärinevaid andmeid otsida, omavahel kombineerida ja täpsustada. 

 

Iga koolituse teeb heaks koolitaja ning seda Stig kindlasti on. „Enne koolitusele tulekut tegin veidi uurimist ka õpetaja kohta ning kui sain tuttavatelt teada, et õpetaja on osav, siis valik oli kindel!“ ütles Nikita. Kadile meeldis koolitaja juures kõige rohkem see, et ta sai küsimusi esitada ja Stig seletas kenasti ja lihtsasti kõik lahti. Koolitaja kohta jätkus Nikital ka peale koolitust vaid kiidusõnu. „Väga hea koolitaja. Õppimise aeg lendas kiirelt ning kasulikult. Ma poleks uskunud, aga tal oli ikka päris mitu Exceli nalja ka varuks, mis olid päris head.“ 

 

Kui tahaksid ka enda Exceli ja Power Query oskusi uuele tasemele viia ning tööd teha efektiivsemalt, siis ootame Sind koolitusele! 

Tutvu koolitusega "Andmete analüüsi ja visualiseerimine ExcelisSIIN

Kui Sul tekib küsimusi, siis kirjuta meile julgelt! 

 

Sinu IT Koolitus

23.04.2020