AutoCAD 2D põhikursus

Kursus toimub AutoCADi baasil, kus kõik teemad töötatakse läbi vastavate harjutuste sooritamisega. Lisaks saavad kuulajad tasuta kirjaliku õppematerjali, mis sisaldab teemade kirjeldusi koos harjutuste illustratsioonidega ja lahenduskäigu kirjeldusega.

Algkursusel läbitud teemasid puudutatakse ainult põgusalt, eeldades, et need on juba omandatud. Iga kursuse läbinu saab tasuta kaasa kursuste konspekti, mis sisaldab rohkem ülesandeid kui klassis käsitletakse, pakkudes nii võimalust iseseisvaks tööks ja täites mingil määral õpiku funktsioone. Kõigil kursusel osalejatel soovitatakse alla laadida AutoCAD LT 30 päevane tasuta prooviversioon, siis saab harjutamist „kodus“ jätkata.

Kursuse edukal läbimisel saab 7,2 Inseneride Liidu poolt kinnitatud TP-d (täiendõppe punkti).

Koolitus toimub koostöös Usesoft AS-ga.

Kursuse eesmärk on tutvustada peamisi tasapinnaliste (2D) joonistega töötamise vahendeid AutoCAD-is: liitjooni, kihte, väljatrükki, annotatsioone, plokke, viirutusi jms, et koos algkursusel omandatud joonestamise kogemusega saavutada põhilised oskused ja ülevaade programmist.

Sihtgrupp:

Kursus on algkursuse jätkuks, pakkudes põhjalikumat ülevaadet AutoCADist. Oodatud on ka inimesed, kes juba töötavad AutoCADiga, kuid soovivad ennast täiendada põhikursuse teemade osas. On soovitatav, et osalejad valdavad algkursusel käsitletud programmi elemente (vt. AutoCADi algkursuse kirjeldust), et kursusel takerdumata kaasa töötada.

Koolitusel käsitletavad teemad:

  • Joonestamine kihtidel
  • Liitjooned ja splainid; liitjoonte modifitseerimine
  • Jooniste lugemine; info jooniselt
  • Mudeli ruum ja paberi ruum, vaateaknad
  • Plokid ja nende redigeerimine
  • Välisviited (Xrefid)
  • Viirutused
  • Hoone plaani ja vaadete koostamine
  • Jooniste sätestamine väljatrükiks

Koolituse tulemusena osaleja:

  • oskab seadistada mõõteobjekte ja mõõtmestada tasapinnalisi (2D) jooniseid;
  • oskab kasutada tasapinnaliste (2D) jooniste töötlemisel vajalikke vahendeid (liitjoon,annotatsioon, blokk, viirutus);
  • oskab opereerida kihtidega;
  • oskab seadistada tasapinnaliste (2D) jooniste väljatrükki;
  • oskab tasapinnalisi (2D) jooniseid välja trükkida.

 

Koolitusel osalemise eeldused:

AutoCAD 2D põhikursusel osalemise eeltingimuseks on AutoCAD algkursusel käsitletud programmi elementide (vt. AutoCAD algkursuse õppe sisu) valdamine ning elementaarne arvutikasutusoskus.

Koolitus on mõeldud Windows op. süsteemi kasutajatele. Mac-i kasutajad võivad osaleda koolitusel omal vastutusel.

 

Koolituse läbiviimise põhimõtted:

Klassikoolitus toimub kell 9:30-14:30, sisaldab 2 kohvipausi, reaalajas veebikoolituste kellaaegades võib esineda erinevusi

Klassikoolitused viiakse läbi Usesofti koolitusklassis Tobiase 8, Tallinn.

Reaalajas veebikoolitused viiakse läbi MS Teams keskkonnas.

Ettevalmistus reealajas veebikursuseks: INFO

Osalejad saavad kaasa kirjaliku õppematerjali, mis sisaldab teemade kirjeldusi koos harjutuste illustratsioonidega ja lahenduskäigu kirjeldusega. Antud materjal sisaldab isegi rohkem ülesandeid kui klassis käsitletakse, pakkudes nii võimalust iseseisvaks tööks ja täites mingil määral õpiku funktsioone. Iga kursuse läbinu saab tasuta kaasa ka e- algkursuse, et tunnis õpitut oleks võimalik üle vaadata ja/või harjutamist kodus jätkata.

Õpiväljundid loetakse omandatuks juhul kui õpilane on osalenud ja kaasa töötanud kursusel vähemalt 75% kursuse kogumahust, sooritanud positiivselt kursuse käigus kõik kontrollharjutused ning täitnud Autodeski tagasiside ankeedi. Peale ankeedi täitmist väljastab Autodesk osalemise kohta ametliku elektroonse (PDF) sertifikaadi. Samuti saab iga kursuslane Usesofti Koolituskeskuse poolt õpiväljundite omandamist kinnitava tunnistuse. Kui õpilane on kursusel osalenud ja kaasa töötanud vähem kui 75% kursuse kogumahust, väljastatakse tõend.

Maht: 18 akadeemilist tundi (tavaliselt jaotatud 3-le päevale)

 

Täienduskoolituse õppekavarühm: 0611 Arvutikasutuse õppekavarühm.

 

Koolitusel saab osaleda Töötukassa koolituskaardiga

Soovitame tutvuda ka tööandjatele suunatud Töötukassa poolt pakutavate täiendkoolituste toetustega: koolitustoetus tööandjatele ning töötaja koolituskulude hüvitamine tööandjale.

Näeme koolitusel!

Lisainfo

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üksteist päeva enne koolitust saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolituse alguseni.

Koolituse eest tasumine toimub arvel viidatud arveldusarvele. Arve saadetakse maksja aadressile e-postiga. Arve tuleb tasuda enne koolituse algust arvel märgitud maksetähtajaks.

IT Koolitus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 618 1727 või [email protected].

Tühistamistingimused

Kui te ei saa mingil põhjusel koolitusel osaleda, palun andke sellest teada e-posti aadressil [email protected]. Kui teatate mitteosalemisest vähemalt 10 tööpäeva ette, lepime Teiega kokku uue aja või tagastame 100% koolituse maksumusest. Tagastame koolituse osalustasu täismahus juhul, kui pole tehtud koolituse korraldamisega seotud kulutusi (ostetud õppematerjale jms). 

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne koolitust, kuulub tasumisele 50% arvest.

Hilisemal teavitamisel, koolitusele mitteilmumisel, sellest mitteteatamisel või koolituse poolelijätmisel õppetasu ei tagastata.