Tehisintellekti kasutamine ei ole enam valik, vaid paratamatus, ent sellega kaasnevad ka olulised riskid, mida tuleb juhtida teadlikult ja süsteemselt. Euroopa Liidu tehisintellekti määrus (AI Act) toob kaasa uued kohustused kõigile, kes arendavad või kasutavad AI-lahendusi, muutes riskijuhtimise keskseks osaks organisatsiooni vastutusest. Koolitus annab oskused ja tööriistad, et hinnata tehisintellektiga seotud ohte, koostada vajalik dokumentatsioon ning vastata uutele regulatiivsetele nõuetele. See on investeering organisatsiooni usaldusväärsusse, turvalisusesse ja jätkusuutlikku innovatsiooni.
Koolituse eesmärk on anda osalejatele praktilised oskused tehisintellektiga seotud riskide haldamiseks ning teadmised, kuidas üles ehitada toimiv AI riskijuhtimise süsteem koos vajaliku organisatsioonisisese regulatsiooniga.
Miks koolitusele tulla?
Sihtgrupp: juhid ja spetsialistid, kes vastutavad organisatsioonis tehisintellekti kasutuselevõtu, arenduse, infoturbe või riskijuhtimise eest. Eelkõige IT-juhid, infoturbejuhid, riskijuhid ning arendus- ja teenusetiimide juhid (nt toote-, teenuse- või protsessijuhid), kelle ülesandeks on AI-ga seotud riskide kaardistamine või süsteemide turvaline juurutamine.
Koolituse tulemusena osaleja:
Metoodika:
Koolitus on tugevalt praktilise suunitlusega ning sisaldab mitmekesiseid õppemeetodeid, sh individuaal- ja rühmatöid ning arutelusid. Õppimise fookuses on osalejate aktiivne kaasatus ja kogemuspõhine lähenemine. Koolitusel arvestatakse võimalusel osalejate soovide ja vajadustega, et toetada õpitu sidumist varasema kogemuse ja tööalaste väljakutsetega.
NB! Palume koolitusele kaasa võtta oma sülearvuti.
Maht: 8 akadeemilist tundi
Koolitust viib läbi Thea Sogenbits.
Thea on Maksu- ja Tolliameti infoturbejuht, kelle vastutada on Eesti maksusaladuse kaitse.
Ta on sertifitseeritud tehisintellekti juhtimissüsteemi (AIMS) juhtivrakendaja ning omab praktilist kogemust AI süsteemide auditeerimisel ja rakendamisel.
Thea teadustöö EBS-is uurib küberkuritegevuse väärtusahelaid ja ärimudeleid rahvusvahelises piiriüleses organiseeritud kuritegevuses.
Lisaks nõustab ta organisatsioone infoturbe ja julgeoleku sidustamisel organisatsiooni strateegiaga, infoturbe teekaardi ja küberturbe poliitika loomisel.
Koolitus toimub aadressil Vana-Lõuna 39/1, Tallinn, IT Koolituse ruumides.
Kasutatavad meetodid: loeng, grupitöö, arutelud
Kasutatavad meetodid: juhtumianalüüs, loeng, arutelu
Kasutatavad meetodid: loeng, grupitöö, arutelu
Kasutatavad meetodid: õigusaktide tutvustus ja arutelu, riskianalüüsi töötuba, loeng
Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta. Enne koolituse toimumist saadame Teile e-kirjaga meeldetuletuse osalemise infoga. Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni.
Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on terves mahus koolitusel osalemine ja õpiväljundite saavutamine. Õpiväljundite saavutamist hinnatakse arutelude ja praktiliste tööde käigus. Osalejale, kes õpiväljundeid saavutanud ei ole, väljastatakse soovi korral koolitusel osalemise kohta tõend.
Koolitus toimub hästi valgustatud ning metoodikat toetavas ruumis. Ratastooliga ligipääs on tagatud.
Kui te ei saa mingil põhjusel koolitusel osaleda, palun andke sellest teada e-posti aadressil [email protected]. Kui teatate mitteosalemisest vähemalt 10 tööpäeva ette, lepime Teiega kokku uue aja või tagastame 100% koolituse maksumusest. Tagastame koolituse osalustasu täismahus juhul, kui pole tehtud koolituse korraldamisega seotud kulutusi (ostetud õppematerjale jms).
Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne koolitust, kuulub tasumisele 50% arvest.
Hilisemal teavitamisel, koolitusele mitteilmumisel, sellest mitteteatamisel või koolituse poolelijätmisel õppetasu ei tagastata.