Vektorgraafika loomine ja toimetamine Adobe Illustratoriga

Illustrator on võimekas vektorgraafika loomise ja halduse tööriist Adobelt.

 

Koolituse eesmärgiks on anda oskused ja teadmised Adobe Illustratori töövahendi tõhusaks ja eesmärgipäraseks kasutamiseks. Koolitus on praktiline ning viiakse läbi Adobe Creative Cloud baasil. Koolitus käsitleb rakenduse kõiki aspekte, mis puudutavad joonistamise vahendeid, transformeerimist, redigeerimist ja objektide positsioneerimist ning filtreid ja efekte.

Miks valida Adobe Illustrator?

Adobe Illustrator on disaini- ja trükitööstuses väga levinud ja vektorgraafika oskus kujundajana töötamiseks möödapääsmatu. Vektorgraafikas kujundatakse logosid, pakendeid, trüki- ja ekraanigraafikat, lõikepinkide jooniseid, illustratsioone.

Vektorgraafika töövahendid on olemas paljudes kujundusprogrammides ja töövõtted universaalsed. Avastad üllatusega, et Illustratori koolitusel õpitud võtteid saad edukalt rakendada ka Photohopis, InDesignis, InkScapes või veebipõhistes kujundusprogrammides.

Sihtgrupp: Koolitus on sobilik kõigile osalejatele ja varasemat kokkupuudet vektorgraafika või graafilise disainiga ei ole vaja. Vajalik on Windows keskkonna kasutamise oskus tavakasutaja tasemel.

Adobe Illustratori koolitusel õpime selgeks kõik enamlevinud vektorgraafika töövõtted ja rakendame neid läbi praktiliste ülesannete.

Muu hulgas õpid looma uusi vektorkujundeid, teisendama fotosid vektorgraafikaks, kasutama loovalt värve ja mustreid, kujundama trükiseid. Koolitus on praktiline ja töö käigus lahendad hulga põnevaid ülesandeid.

Koolituse tulemusena:

 • mõistad vektorgraafika eeliseid ja piiranguid Adobe Illustratori näitel
 • tunned enamlevinud töövõtteid vektorgraafika loomiseks ja haldamiseks
 • oskad töötada vektorgraafikas värvide, mustrite ja servajoontega
 • oskad teisendada rastergraafikat vektorgraafikaks
 • oskad kujundusele lisada teksti ja hallata tekstilõike.

Koolitusel osalemise eeldused (soovitavalt): arvutioskus tavakasutaja tasemel.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • Kasutajaliides
 • Töö objektidega
 • Punktid ja kurvid
 • Joon
 • Värvid
 • Tekstitööriistad
 • Raster ja vektor
 • Mustrid

Koolituse läbiviimise põhimõtted: Koolitus on praktiline ja toimub Adobe Photoshop CC 2019 keskkonnas. Õpieesmärkide saavutamist kontrollitakse iseseisvate ülesannete ja aruteludega. Osalejad saavad ligipääsu www.kera.ee keskkonnas õppematerjalile.

Maht: 14 akadeemilist tundi

Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

 Koolitushind sisaldab lisaks:

 • õppematerjale;
 • koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust;
 • tunnistust;
 • ligipääsu www.kera.ee keskkonnas olevatele õppematerjalidele. 

Lisaväärtusena pakume:

 • sooje jooke koos küpsistega;
 • värskeid puuvilju.

Loe lisaks artikleid: 

Vektorgraafika - mis see on ja miks Adobe Illustrator?

 

IT koolitus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. 

Soovitame tutvuda ka tööandjatele suunatud Töötukassa poolt pakutavate täiendkoolituste toetustega: koolitustoetus tööandjatele ning töötaja koolituskulude hüvitamine tööandjale.

Näeme koolitusel!

 

Osaleja tagasiside: 

⭐⭐⭐⭐⭐

Koolitus oli väga hea. Nüüd saan kujundada trükiste jaoks erinevaid jooniseid, lisaks kujundada kaardiprogrammidest tulevaid pdf kaarte edasi Illustratoris. Sain palju uusi teadmisi millega saan oma eesmärgi poole liikuda. Nipid kuidas saab asju kiiremini teha tracemine,mustrite loomine. 

Koolitaja on väga hea selgitaja. Koolitus oli hästi organiseeritud ning lisamaterjalid aitavad kodus õpitut kinnistada ja paremini omandada.

 

Lisainfo

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üksteist päeva enne koolitust saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolituse alguseni.

Koolituse eest tasumine toimub arvel viidatud arveldusarvele. Arve saadetakse maksja aadressile e-postiga. Arve tuleb tasuda enne koolituse algust arvel märgitud maksetähtajaks.

IT Koolitus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 618 1727 või [email protected].

Tühistamistingimused

Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 618 1727 . Kui teatate koolitusel mitteosalemisest kuni 10 tööpäeva enne algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest. Mitteosalemisest vähemalt 5 tööpäeva varem teatades, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele. Raha tagastame ette antud summas juhul, kui pole tehtud koolituse korraldamisega seotud kulutusi (ostetud õppematerjale jms). Koolitusele mitteilmumisel, sellest mitteteatamisel või koolituse poolelijätmisel õppetasu ei tagastata.

IT Koolitusel on õigus koolitusgrupi mitte täitumisel koolituse toimumine edasi lükata või koolitus ära jätta. Koolitusele registreerunuid teavitatakse kursuse edasi lükkumisest või ära jätmisest telefoni või e-posti teel. Koolituse ära jäämisel korraldajatest tulenevatel põhjustel makstakse õppetasu tagasi.