Kujundamine veebitööriistadega – e-õpe

Õpi kasutama tasuta veebitööriistu kaunite kujundustööde loomiseks
Kujundamine veebitööriistadega e-kursus on kergesti läbitav iseseisev õppematerjal kõigile kujundushuvilistele. Koolitusel õpid vektorgraafikas logo joonistamist, fototöötlust, pildimaterjali kasutamist ja väiketrükiste kujundamist.

Koolitusega saad alustada igal ajal.

Kuidas internetis vabalt kasutatavate vahendite abil kujundada pilkupüüdvaid infomaterjale: plakateid, visiitkaarte, logosid, flaiereid ja reklaami sotsiaalmeediasse?

Kujundamine on imelihtne ja nauditav, kui esmased võtted selged!

 
Selle koolitusega:

 • Õpid kasuliku oskuse – kujunduse loomist võib pidada uue aja “kirjaoskuseks”, alates väiketrükiste kujundamisest ja lõpetades sotsiaalmeedia piltide loomisega.
 • Säästad raha – õpid kasutama tasuta kujundustööriistu ja ei pea palkama spetsialisti iga ülesande lahendamiseks
 • Lood parema mulje – kaunilt kujundatud infomaterjalid on mõjusad. Kasuta seda eelist!

Koolituse eesmärgiks on anda ülevaade erinevatest graafikatöötluse võimalustest. Vektorgraafikas õpitakse logo joonistamist, pildimaterjali kasutamist, fototöötlust ning väiketrükise kujundamist.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • Tootefoto ja fototöötlus
 • Logo loomine vetorgraafikas
 • Flaieri ja nimekaardi kujundamine
 • Pildimaterjali leidmine

Sihtgrupp:

Koolitusele on oodatud kõik, kes kasutavad igapäevaselt arvutit ning kes soovivad ise kujundada pilkupüüdvaid infomaterjale, kuid puudub varasem kokkupuude graafikatöötluse ja kujundamisega ja kel ei ole võimalik tasulisi graafikatöötlusprogramme soetada.

Koolitus sobib veel:

 • Väikeettevõtjatele - Kui eelarve ei ole piisavalt suur, et kujundajat või agentuuri palgata aga reklaam vajab tegemist.
 • Juhiabidele - Firma suvepäevade kutse kujundus? Kodulehel vajavad tootefotod töötlust või sotsiaalmeedia uut päisekujundust?
 • Vabakutselistele - Pakud teenust? Olgu selleks foto-, ilu- või tõlketeenus, vajad teenuse tutvustuseks ilusaid reklaammaterjal

Koolituse tulemusena osaleja:

 • Teab erinevad võimalusi graafika loomiseks veebitööriistadega
 • Oskab leida tasuta pildimaterjali
 • Mõistab, mis on vektorgraafika ja rastergraafika
 • Oskab kujundada väiketrükiseid (flaier, nimekaart, diplom)

Koolitusel osalemise eeldused (soovitavalt):

Koolitus on sobilik kõigile huvilistele - varasem kokkupuude graafilise disainiga/ kujundamisega ei ole vajalik. Oluline on Windows keskkonna ja veebibrauseri kasutamise oskus tavakasutaja tasemel.

Koolituse läbiviimise põhimõtted:

Koolitus on praktiline ja kõik teemad saavad läbi proovitud iseseisvate töödega. Osalejad saavad ligipääsu www.kera.ee keskkonnas õppematerjalidele ja eestikeelsetele juhendvideotele. Juhendmaterjalile lisaks leiad iseseisvad ülesanded ja testid, millega oma teadmisi kontrollida.

E-kursus on iseseisvalt läbitav digitaalne õppematerjal. Veebipoest ostu sooritamisel saad ligipääsu kera.ee kodulehel ettevalmistatud teemadele ja harjutustele.

Igas peatükis on video, selgitavad tekstimaterjalid ja vajadusel ka failid harjutuste kaasa tegemiseks. Juhendmaterjalile lisaks leiad iseseisvad ülesanded ja testid, millega oma teadmisi kontrollida.

Kõik videod ja õppematerjalid on eesti keeles. E-kursusel kasutatavad kujundustööriistad on inglise keeles, materjalides leiad tõlke enamkasutatud töövahenditele.

Materjalid on koostatud silmas pidades kaasaegset õpikäsitust ja HITSA kvaliteedijuhiseid e-kursuste koostamiseks.

 • Kõik e-kursusel kasutatavad töövahendid on tasuta veebis kasutatavad. Ühtegi programmi ei ole vaja alla laadida.
 • Selged eestikeelsed videojuhised õpetavad samm-sammult selgeks olulised teemad.
 • Saad peatükke alati uuesti vaadata ja korrata. Võid panna video pausile ja proovida omas tempos järgi.
 • Tee aktiivselt kaasa. Harjutuste failid on allalaadimiseks iga teema juures.
 • Kasuta teemade vahel teste õpitu kontrollimiseks.

Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

Maht: 16 akadeemilist tundi

Täienduskoolituse õppekavarühm: 0211 Audiovisuaalsete tehnikate ja meedia tootmise õppekavarühm

IT koolitus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Soovitame tutvuda ka tööandjatele suunatud Töötukassa poolt pakutavate täiendkoolituste toetustega: koolitustoetus tööandjatele ning töötaja koolituskulude hüvitamine tööandjale.

Lisainfo

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üksteist päeva enne koolitust saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolituse alguseni.

Koolituse eest tasumine toimub arvel viidatud arveldusarvele. Arve saadetakse maksja aadressile e-postiga. Arve tuleb tasuda enne koolituse algust arvel märgitud maksetähtajaks.

IT Koolitus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 618 1727 või [email protected].

Tühistamistingimused

Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 618 1727 . Kui teatate koolitusel mitteosalemisest kuni 10 tööpäeva enne algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest. Mitteosalemisest vähemalt 5 tööpäeva varem teatades, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele. Raha tagastame ette antud summas juhul, kui pole tehtud koolituse korraldamisega seotud kulutusi (ostetud õppematerjale jms). Koolitusele mitteilmumisel, sellest mitteteatamisel või koolituse poolelijätmisel õppetasu ei tagastata.

IT Koolitusel on õigus koolitusgrupi mitte täitumisel koolituse toimumine edasi lükata või koolitus ära jätta. Koolitusele registreerunuid teavitatakse kursuse edasi lükkumisest või ära jätmisest telefoni või e-posti teel. Koolituse ära jäämisel korraldajatest tulenevatel põhjustel makstakse õppetasu tagasi.