Infomaterjali kujundamine tasuta veebitööriistadega

4.05.2021 Koolitus toimub ZOOMis

Kuidas internetis vabalt kasutatavate vahendite abil kujundada pilkupüüdvaid infomaterjale: plakateid, visiitkaarte, reklaami sotsiaalmeediasse? 

Infomaterjali kujundamise koolitusel vaatame võimalusi, mida pakuvad tasuta veebikeskkonnad: ei ole vaja eelnevalt midagi ka arvutisse laadida, kasutame ainult brauseri vahendusel kujundus- ja fototöötlusprogramme, mis leiduvad internetis. Lisaks vaatame, kuidas leida internetist legaalselt kasutatavaid materjale pildimaterjali ja oma tööks inspiratsiooni.

Keskendume kolmele töövahendile: Canva, Polarr, Vectr; lisaks vaatame põgusalt hulga teisi keskkondi ja töövahendeid.

Koolituse eesmärgiks on anda ülevaade erinevatest graafikatöötluse võimalustest. Iga õppija valmistab iseseisvalt vähemalt 3 erinevat kujundust: visiitkaardi kujundus, plakati kujundus ja sotsiaalmeedias kasutatav graafika. Koolituspäeva tulemusena on õppija võimeline neid tulevikus ka iseseisvalt looma.

Sihtgrupp: Koolitusele on oodatud kõik, kes kasutavad igapäevaselt arvutit ning kes soovib ise kujundada pilkupüüdvaid infomaterjale, kuid puudub varasem kokkupuude graafikatöötluse ja kujundamisega ja kel ei ole võimalik tasulisi graafikatöötlusprogramme soetada. 

Koolituse tulemusena:

 •   tead erinevad võimalusi graafika loomiseks veebitööriistadega
 •   oskad leida tasuta pildimaterjali
 •   mõistad, mis on vektorgraafika ja rastergraafika
 •   oskad kujundada väiketrükiseid (flaier, nimekaart, diplom)

Koolitusel osalemise eeldused: Koolitus on sobilik kõigile osalejatele ja varasemat kokkupuudet graafilise disainiga ei ole vaja. Vajalik on Windows keskkonna ja veebibrauseri kasutamise oskus tavakasutaja tasemel.

Koolitusel käsitletavad teemad ja sisukirjeldus:

 • Inspiratsiooni ja lähtematerjalide leidmine. Creative commons.
 • Veebitööriistad: kujundamine Canva abil
 • Harjutus: reklaami kujundus
 • Veebitööriistad: fototöötlus Polarr abil
 • Harjutus: Fotode korrektuur
 • Vektorgraafika: Vectr
 • Harjutus: vektorgraafikas kujundite loomine

Koolituse läbiviimise põhimõtted:

Koolitus on praktiline ja kõik teemad saavad läbi proovitud iseseisvate töödega. Õpiväljundite saavutamist hinnatakse läbi ülesannete ja grupiarutelu. Osalejad saavad ligipääsu www.kera.ee keskkonnas õppematerjalidele ja eestikeelsetele juhendvideotele.

Koolituse maht on 7 akadeemilist tundi

Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

Koolitushind sisaldab lisaks:
õppematerjale;
koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust;
tunnistust;
ligipääsu www.kera.ee õppematerjalidele ning eestikeelsetele juhendvideodele. 

Lisaväärtusena pakume:
tasuta parkimist;
sooje jooke koos küpsistega;
värskeid puuvilju;
lõunasööki.


Koolitusel saab osaleda Töötukassa koolituskaardiga. 

Näeme koolitusel! 

 

Tagasiside koolituselt:

23.10.2020

„Väga selge koolitus, hea tempo ja asjatundlikus. Väga positiivne, et materjalid on veebis ka edaspidi kättesaadavad. Koolitusel õppisin kuidas lõigata objekte välja või tausta eemaldada, kust otsida häid pilte või muid materjale, kuidas vektorgraafikas kujundada, kuidas fotosid töödelda ning plakateid kujundada."

11.01.2021

"Koolitus oli küll lühike, aga praktiline, andis kaasa tööriistu, mida edaspidi kasutada. Koolitusega kaasas käiv infomaterjal on põhjalik ja vajalik, sest lühikese koolituspäeva käigus ei saa kõiki teemasid omandada, veel vähem kinnistada. Minu töös on kujundamist minimaalselt, sest ma pole seda kunagi teha osanud:). Küll abistavad õpitud oskused sotsiaalmeediapostituste tegemisel, ilmselt saab edaspidi kujundada ka lihtsamaid bännereid, plakateid jmt.

 

04.05.2021 KOOLITUS TOIMUB KLASSIS!

06.09, 06.12.2021 KOOLITUSED TOIMUVAD VEEBIS!