koolitaja pilt

Koolitaja:

Andres Kostiv

Aeg:

01.10.2021, kell 03:00-08:15

Teised toimumiskuupäevad:

26.03.2021

Hind: 299.00 EUR + km

Google disainisprint – praktiline lühikoolitus

„Arendades uusi tooteid ja teenuseid kipub arendusprotsess tihti venima ning tiimil kaob fookus ja entusiasm“ on öelnud Google disainisprindi looja Jake Knapp. Selle tulemuseks on aina edasivenivad tähtajad, lõhki läinud eelarved ning edasilükkunud reaalne äritulemus. Seda kõike aitab edukalt lahendada Google disainisprint.

 

Mis on Google disainisprint? Google disainisprint on Google poolt arendatud probleemilahenduse metoodika ning 4-päevane protsess, et luua või parendada kiirelt uusi tooteid ja teenuseid. Sprindiga saab muuta kuudepikkuse töö vaid mõnepäevaseks. Iga disainisprindi tulemuseks on realistlik toote või teenuse prototüüp, mis on testitud lõppkasutajate peal. Lisaks on Google disainisprint hea meeskonna liitmise koolitus, aidates meeskonda joonduda ühise eesmärgi suunas.

 

Google disainisprindi eesmärk on aidata ettevõttel kiiremini lahendada oma toote või teenusega seonduvat ärikriitilist väljakutset. Luues vaid 4 päevaga oma ideest uue toote või teenuse realistliku prototüübi, testides seda koheselt kasutajatega ning otsustada, kas ja kuidas toodet edasi arendada. 

Praktilise koolitus-seminari eesmärk on anda oskused teenusejuhtidele, tooteomanikele või disaineritele, et vajadusel ise viia läbi Google disainisprinti või targa tellijana õigel hetkel käivitada ning korraldada disainisprinte, et luua kiirelt tooteid või teenuseid.

Koolituse käigus õpitakse Google disainisprindi metoodikaid ning harjutatakse töötubade läbiviimist nii virtuaalselt kui ka füüsilises ruumis. Lisaks saab kaasa teadmised disainisprindi tulemuste dokumenteerimisest.

 

Koolitus toimub koostöös Futurist Estonia OÜ-ga. 

 

 

Google disainisprindi kohta on öelnud:

 

“Sprint oli suurepärane võimalus lahti mõtestada, disainida ja testida uut teenuste kontseptsiooni, mis tõi käegakatsutavaid tulemusi vaid nädalaga, mida saime kohe rakendama hakata. Seda kõike tempokalt, kaasahaaravalt ja meeskonnavaimu tõstes!” // Anna Piperal, EAS e-Eesti Esitluskeskuse juht

 

“KYCer-i disainisprinti alustasime esmaspäeval ja juba neljapäeval testiti prototüüpi kasutajatega. Tempo oli hea, kogemus huvitav, tulemus nauditav!””  // Rainer Osanik, Accelerate Estonia tooteomanik 

 

“Vajasime suurt sammu edasi ja seda läbi kliendi päris vajaduste parema mõtestamise. Google Disainisprindi protsess oli läbimõeldud ja efektiivne ja aitas meid kiiremini edasi.” // Hardi Kinnas, MySpotit kaasasutaja

 

Sihtgrupp:

Tooteomanikud, teenusejuhid, UI disainerid, UX disainerid, graafilised disainerid ning analüütikud.

 

 

Koolituse tulemusena osaleja:

  •          Oskab ette valmistada Google disainisprinti
  •          Oskab korraldada disanisprinti nii virtuaalsena kui ka füüsilises ruumis
  •          Teab, kuidas komplekteerida disainisprindile õigeid meeskondi
  •          Oskab dokumenteerida disainisprindi tulemeid
  •          Oskab läbi viia välkotsuse töötuba, et ette valmistada väljakutset, mida disainisprindile lahendama minnakse

Koolitusel osalemise eeldused (soovitavalt): 

Osaleja on soovitavalt varem viinud läbi toodete või teenustega seoses koolitusi või töötubasid ja on üldisel tasemel end kurssi viinud (UI/UX) kiirprototüüpimise tarkvarade võimalustest (nt. mõni nendest: Figma, Adobe XD, Invision, Axure, Balsamic, UXpin või Sketch jne). 

Koolituse läbiviimise põhimõtted

Koolitus on üles ehitatud valdavalt praktilise grupitöö harjutamisena. Teemaploki pikkuseks üks tund, millest 15-30 minutit on sissejuhatav teooria ja ülejäänud on praktiline harjutus.

Õpiväljundite saavutamist hinnatakse tunnis harjutuse läbimisega nõutud aja jooksul.

Maht: 5 ak h.

Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

 

Koolitushind sisaldab lisaks:
õppematerjale;
koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust;
tunnistust.

Lisaväärtusena pakume:
tasuta parkimist;
sooje jooke koos küpsistega;
värskeid puuvilju;

 

Loe koolitaja artikleid:

5 nippi, kuidas Google´i disainisprint aitab meeskonnatööd parandada

Loe, kuidas lahendada äriliselt olulised väljakutsed Google'i eeskujul vaid nelja päevaga