Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

Igas äris oli, on ja tekib suures mahus erinevaid andmeid – ühed on nähtavad kõikvõimalikes andmebaasides ja infosüsteemides, teised kõikvõimalikes Exceli tabelites. Lisaks on hulgaliselt andmeid erinevates allikates – veebis, Vikipeedias, teiste äride aruannetes jne. Need andmed ei ole pelgalt jälg minevikust, vaid väga vajalik allikas tuleviku tarbeks. Võttes olemasoleva info ning andmed aluseks, suudame oma otsuseid põhjendada, prognoosida ja analüüsida.

Andmete hulk on meeletult suur, neid on suures mahus ja nad on erineva ehitusega (koosseisuga) ning erineva kvaliteediga. Kõige käepärasem vahend selliste andmete analüüsimisel on vana ja hea Excel. Samas on Excelis nii palju erinevaid võimalusi ja nippe, kuidas andmetega toimetada, ent suur osa kasutajaid ei ole erinevate võimalustega kokku puutunud või ei oska kõiki funktsioone kasutada ja teeb ikka lihtsalt käepäraseid aruandeid, loeb käsitsi olulisi numbreid kokku ja joonistab vaid kõige lihtsamaid graafikuid.

PowerPivot on üks mitmest Exceli lisadest, mis on mõeldud lihtsustama andmete analüüsimise tööd ja võimaldama läbi töötama väga mahukaid andmeid. PowerPivot sugulased nagu näiteks PowerView, Powerquery – lisavad veelgi täiendavaid vahendeid ja võimalusi töö lihtsustamiseks. Hea uudis on ka see, et need lisavahendid ei ole hinna poolest kallid ning on käepärast pea igale Exceli kasutajale. Nii mõnigi tööriist, mis eile oli „lisavarustus“ on täna juba Exceli „põhivarustus“. Ja kui need lisavarustused tunduvad alguses suured ja kohmakad, siis neid koos õppides selgub, et tegelikult on nad üsna lihtsad, käepärased ja vägagi kasulikud. Tuleb vaid osata!

Tule ja osale PowerPivot koolitusel, mida viib läbi Henn Sarv.

4fac2cff-855c-dc11-ac73-00151723a4b3Henn koolitab IT Koolituses juba 20 aastat. Koolituskogemus oli tal ka varem – jagas paar aastat juba teadmisi Novelli administraatoritele. IT Koolituses on ta keskendunud peamiselt (aga mitte ainult) Microsofti toodetele, seda nii tavakasutajatele (Excelist Visioni) kuni süsteemiadministraatorite ja programmeerijateni. Peamiselt siiski kõik, mis puudutab andmebaase (SQL) ja ärianalüüsi (BI, Excel).

Hoolimata sellest, et Henn on 20 aastat klassi ees seisnud, ei ole ta kaotanud sidet igapäevase eluga: vahepeal on ta loonud arendusettevõtte ja selle maha müüa jõudnud, on konsulteerinud ja juurutanud süsteeme mitmes ettevõttes, peab talu ja korraldab sulgpallivõistlust. Pidev side tegeliku eluga on see, mis aitab Hennul olla ekspert ja usaldusväärne allikas ka teadmiste jagamisel. Hennu enda õppimisvõime ja üle 60 sooritatud erialaeksami annab tugevuse ka õpetajana.

Lähemalt saab koolitusel toimuvast lugeda siit.

Tuleb vaid osata. Tule oska Sina ka! :)