Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

Meilt küsitakse päris tihti nõu Prezi esitlustarkvara kasutamise teemal. Prezi esitlused võivad Sinu publikule muljet avaldada ning palju positiivset tagasisidet saada, sest harjumuspärane „slaid, järgmine slaid“ lineaarne muster (millega PowerPointi esitluse puhul harjutud ollakse) saab lõhutud. Kas Prezi puhul on tegemist hea alternatiiviga PowerPointile? Millised on Prezi kasutamise plussid ja mida tasub seejuures tähele panna?

Mis on Prezi?

Prezi on al 2009. a kättesaadav esitlustarkvara, mis oma ülesehituse loogikalt erineb päris palju PowerPointist. Kui PowerPointi puhul koostatakse slaide, siis Prezis alustatakse tööd ühe suure tühja lõuendiga (canvas), kuhu hakatakse oma esitluse komponente paigutama. Oluliseks osaks esitluse koostamise protsessis on suumimise põhimõttel toimiv kasutajaliides (ZUI – zooming user interface), mis võimaldab tekitada mitmetasandilisust.

Prezi näide

Pilt: näide Prezi esitlusest.

Põnevaid näited Preziga tehtud esitlustest leiad siit.

Prezi plussid

  • Palju loomingulist vabadust tulenevalt tühja lõuendi ja suumimise põhimõttel toimiva kasutajaliidese koosmõjust.
  • Pilveteenusena on Prezile mugav igalt poolt ja igast seadmest ligi pääseda, kui vaid internetiühendus olemas.
  • Esitlust saab hõlpsasti teha koostöös teistega.
  • Esitlust saab lihtsasti kuvada oma veebilehel või blogis.
  • Tasuta, kui oled nõus oma esitlusi avalikult kõigiga jagama.
  • Võib tekitada kuulajates positiivset elevust, kui nad pole varem Prezi esitlust kogenud.

Mida tasub Prezi kohta veel teada?

Prezi puhul tuleb arvestada, et selle kasutamine vajab reeglina täiendavat õppimist ning võib algajatele pisut keeruline olla. Kui esitlus on halvasti koostatud ja toimub pidev sisse-välja suumimine, siis võib selle jälgimine iiveldust tekitada. Liigsete animatsioonide kasutamise tulemusena võib publikul esitluse jälgimisel ka järg ära kaduda, sest ei saada aru, millise teema juures lõuendil ollakse. Õige ettevalmistusega saab neid vigu edukalt vältida.
Veel tasub teada, et Prezi kasutamiseks on vajalik internetiühendus (ilma selleta töötamiseks on olemas Prezi Desktop, aga see on tasuline).

Kokkuvõtteks

Prezi on kahtlemata põnev tarkvara, mida Sa võiksid igal juhul tundma õppida ja kasutada proovida. Tegelikult ei ole küsimus selles, kas Prezi või PowerPoint – mõlemad on esitluse koostamisel kasulikud abivahendid, mis võiksid Sinu kui esineja „tööriistakasti“ kuuluda. Prezi puhul tasub olla ettevaatlik selle suhtes, et esitlus ei muutuks liiga „liikuvaks“, nii et seda on raske jälgida. Kui tegemist on pikema esitlusega, siis miks mitte kahte omavahel kombineerida?! Nt anda „suur pilt“ Prezi kaudu ning minna süvitsi teemasse PowerPointi slaididel.

NB! Kui soovid Prezi õppimisel abi, siis oled väga oodatud meie juurde vastavale koolitusele. Järgmine koolitus toimub 26. juunil, koolitajaks Jaan Vaabel. Registreeri koolitusele siin.

Küsi meilt julgelt ka personaalset Prezi konsultatsiooni.