Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

IT Koolituse jaoks on käesolev aasta juubelihõnguline: oleme jõudnud varajasse küpsusikka. Selle aasta alguses täitus kena ümmargune kahekümnes aasta.

IT Koolitus on alates 1995. aastast korraldanud arvutikoolitusi. Esialgu olid need mõeldud IT-spetsialistidele. Ajapikku kasvas välja vajadus koolitada inimesi, kes töötavad kontoris kontoritarkvaga, edasi tulid kujundustarkvarakoolitused, IT-juhtide ning koduleheloojate koolitused jne. Alguses oli ettevõte väike ja teenuseid vähe, kuid aastatega on valik kordades laienenud: kui on väike turg, peab olema ka paindlik.

Tahame olla võimelised pakkuma ükskõik millist arvutikoolitust: olgu see siis IT-ga seotud projektijuhtimine või töötajatele uue tarkvara kasutamise õpetamine. Meie põhiklientideks on ettevõtted ja riigisektor. On selge, et just tark töötaja on kõige efektiivsem. Kuna tänapäeval pole enam õieti töökohti, kus arvutit tundma ei pea, on hädavajalik, et inimesed oskaksid seda töövahendit heal tasemel kasutada. Meie ülesanne ongi neid aidata.

Eelkõige pakume koolitusi täiskasvanutele. Meie lektorid on täiskasvanute koolitajad, kes on saanud ametliku kutsesertifikaadi just täiskasvanud inimeste õpetamiseks. Usume, et täiskasvanud inimene õpib paremini, kui temasse suhtutakse kui täiskasvanusse. Meie koolitajad on avatud, rõõmsameelsed, optimistlikud ja julgustavad.

***

Meie kõige staažikam ja rõõmsameelsem koolitaja Henn Sarv tähistab samuti sel aastal oma elus tähtsaid verstaposte:

  • tänavu saab Hennul täis 20 aastat koolitamistööd;
  • tänavu saab Hennul täis 40 aastat tööd arvuti taga;
  • tänavu saab Hennul täis 60 aastat selles maailmas.

Henn koolitab IT Koolituses juba 20 aastat. Koolituskogemus oli tal ka varem – jagas paar aastat juba teadmisi Novelli administraatoritele. IT Koolituses on ta keskendunud peamiselt (aga mitte ainult) Microsofti toodetele, seda nii tavakasutajatele (Excelist Visioni) kuni süsteemiadministraatorite ja programmeerijateni. Peamiselt siiski kõik, mis puudutab andmebaase (SQL) ja ärianalüüsi (BI, Excel).

Hoolimata sellest, et Henn on paarkümmend aastat klassi ees seisnud, ei ole ta kaotanud sidet igapäevase eluga: vahepeal on ta loonud arendusettevõtte ja selle maha müüa jõudnud, on konsulteerinud ja juurutanud süsteeme mitmes ettevõttes, peab talu ja korraldab sulgpallivõistlust. Pidev side tegeliku eluga on see, mis aitab Hennul olla ekspert ja usaldusväärne allikas ka teadmiste jagamisel. Hennu enda õppimisvõime ja üle 60 sooritatud erialaeksami annab tugevuse ka koolitajana.

Hennul on vist peaaegu kõik sertifikaadid, mida üldse võib hankida. Vähemalt Microsofti (kuigi mitte ainult) omad. Ja vähemalt oma valdkondades. Oli aeg, kus Hennul tõesti olid kõik Microsofti sertifikaadid: MCP, MCT, MCDBA, MCSE, MCSA, MCTS, MCITP – kõiki ei tule meeldegi... Lisaks on Henn juba 10 aastat ka Microsofti MVP – enimväärtuslik proff. Hennul on taskus täiskasvanute koolitaja kutse ja mitmeid aasta koolitaja tunnustusi.

Henn laulab ja lööb trummi! Juba vähemalt 7 aastat peab talu ja kasvatab hobuseid, sinnagi on ehitanud omale koolitusklassi ja konverentsihoone. Aastast 2005 korraldab oma algatatud sulgpallivõistlust Kevadsuled. Henn kogub kõike, mis kätte satub – postmarkidest muusikariistadeni, raamatutest barokkmuusikani (ca 3000 plaati muusikat). Jagab naeratusi, teadmisi ja head sõna. Ühes hobis – suguvõsauurimises - on jõudnud ka rahvusvahelise tuntuseni. Kel vähegi kokkupuude süsteemiga Geni, leiab end varsti „suguluses“ või „tutvuses“ Hennuga.

***

Kuidas loodi IT Koolitus? Mälestuste killuke Henn Sarve silme läbi.

"Riigiametnik, keda ma olin olnud viis aastat, pigistatakse tühjaks nagu sidrun. Nii väsisin ka mina sellest tööst ja mõtlesin, et tuleks midagi muud teha. Eriala juurde tagasi pöörata. Käisin siis läbi sõpru, kes pidasid erinevaid IT-firmasid ja kuulasin maad. Pakkumisi oli mitmeid, aga lõpuks jäi sõelale Jaak Ennuste pakutu: „Mul on siin tarkvara osakond ja riistvara osakond, aga ma tunnen, et inimesi oleks vaja rohkem harida ning ma olen mõelnud koolitusosakonna peale. Ruumgi olemas ja lauad. Sa sobid hästi seda tegema.“

Ka mulle tundus see turvaline mõte - olin juba riigitöö kõrvalt pisut "haltuurat" teinud ja Novelli administraatorite koolitusi läbi viinud. Vend Mait hankis mulle Gennet Labi kaudu sellise lisatöö. Gennet Lab plaanis Novelli ametlikuks koolitajaks hakata. Ja nii ma võtsin Jaagu pakkumise omaks. Jäin töö juures "haigeks" ja andsin lahkumisavalduse. Haigeks oli vaja jääda, sest siis ei saa lahkumisavaldust vaidlustada ega mulle lisa tööülesandeid panna. Ja 1994. aasta detsembrist sain riigiametist priiks ning 1995. aasta jaanuarist olin eraettevõtja. Nüüd juba ainult.

Jaak oli üsna üllatunud, kui ma talle meelde tuletasin, et koolituseks oleks arvuteid ka vaja ja et lektoril peaks ka olema laud ja arvuti ja kontoris oleks ka midagi vaja ja oma serverit. Ja mida iganes veel. Aga töösse me selle saime ja 19. jaanuaril esimene kursus toimus.

Samal ajal sain ma veel riigiametnikuna kutse Gensi Koolituse avamisele. Olin sealt ikka tarkvara ostnud Migratsiooniametile. Läksin. Gensi avas oma esimese klassi TPI majas, minu oma oli Küberi majas - nii et taas peaaegu naabrid. Kui ma siis avamisel sõna võtsin ja teatasin, et ma tervitan IT Koolituse nimel häid naabreid ja konkurente, vajus kõigil tuttavatel suu lahti. Algus oli igatahes tore… ja edasi ka!"