Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

 

Mis on WordPress?

 

WordPress on üks maailma populaarsemaid blogi ja kodulehe platvorme, mille edu peitubki selle lihtsuses. Seda kasutab 2020 aasta seisuga 35,8% kõikidest veebisaitidest.

Tehnilisest küljest on WordPress sisuhaldussüsteem ehk veebitarkvara, kus saab kogu süsteemi hallata ühest kohast - alustades disaini ja nuppude paigutamisest lõpetades artiklite, piltide ja kirjelduste lisamisega. Selleks on administraatori pool ning sealt saab liikuda kliendipoolsesse vaatesse ja tagasi paari klikkiga.

Väliselt on WordPressi veebilehti võimalik muuta väga ilusaks ja isikupäraseks. Teistest eristuva kodulehe tegemine ei ole keerukas, seal saab valida rohkete detailide ja disainilahenduste vahel. Näiteks WordPressi platvormi kasutavad CNN, New York Post, Vogue, Ford Motors, Sony Music. Nende lehed on väga erinevad ja näitavad hästi, kui suur võimekus on WordPressis omanäoline koduleht teha.

 

Mida WordPressiga teha saab?

 

Põhimõtteliselt saab seal luua ükskõik mis veebilehe, mida sul parasjagu vaja on. Lihtsamast eraisiku portfoolio lehest kuni keeruka e-poeni. Siin pole vist ka taevas enam piiriks.

 

Miks on WordPress eelistatuim?

 

Sest see on lihtne, selle võimalused on peaaegu piiramatud ja haldamine kerge. See teeb WordPressist väga hea tööriista, kus oma koduleht ja e-pood teha. Veebileht on võimalik valmis seadistada kasvõi päevaga.

WordPressiga alustamine on soodne. WordPress on vabavaraline tarkvara, mille alla laadimine on tasuta ning seal on saadaval üle 50 000 tasuta liidese ja üle 5000 tasuta disaini, mille abil veebileht valmis teha. Lisaks on seal palju tasulisi liideseid ja disaini variante, kui soovid saidi eriti vägevaks teha. Enim kasutatavad liidesed on olemas tasuta versioonina (maksekeskuse, Google Analyticsi, WPForms jms). Keerukamaid funktsioone vahest polegi tasuta saada, kuid nende hind on siiski soodsam kui spetsiaalselt arendajal lasta teha. Liidestest annab kombineerida väga omanäolise veebilehe ning seda märkimisväärselt madalamate kuludega, kui tellida endale käsitööna tehtud koduleht.

Peamine püsikulu tekib domeeni ja serveri eest. Lisakulud tekivad siis, kui oled laadinud tasulisi liideseid.

Kuigi WordPress on enim kasutatav kodulehe platvorm, on seda võimalik muuta isikupäraseks valides endale sobiv disain ja kujundada veebilehe funktsionaalsus enda maitse järgi. Just liideste abil saad muuta saidi hästi toimivaks ja kasutajasõbralikuks, lisades erinevaid funktsioone. Näiteks kutsud kliente kodulehel uudiskirjaga liituma ning selleks on sul vaja, et klient saaks sisestada oma emaili aadressi vastavasse kohta. Õige koha jaoks on vaja uudiskirjaga liitumise liidest, mis tekitab kodulehele vastava vormi. Klient sisestab uudiskirja vormi oma andmed ja andmed jooksevad ühte baasi, kust need hiljem kenasti kätte saad. Nii tekib sulle uudiskirjade soovijate list, kellele hiljem e-kirja turundust teha.

 

Vii oma müük e-poodi.

 

Koduleht on tänasel päeval sama elementaarne nagu söömine. Seda on vaja, et ettevõtte oleks nähtav ka siis, kui kõik on oma kodudes. Kuidas muidu oleks maailmakuulus eksjalgpallur David Beckham endale leidnud Eestist uue lemmiku - iglusauna?

Kodulehe loomine ja e-poe avamine ei ole raske. Võta kodulehe platvormiks WordPress ja suudad lehe ise tööle panna. Miks maksta e-poe tegemise eest, kui sul on võimalik see ise ära teha? 

 

Tegutse, kuid ole tähelepanelik

 

Nagu alati, on suure kasutajate arvuga platvormidel juures ka „pahad sõbrad“, kes tahavad populaarselt saidilt saada kasutajate andmeid. Küberkurjategijate rünnakud WordPressi baasile aina kasvavad ning arendusprotsessis tuleb jälgida, et erinevate liideste ühildamisega ei tekiks turvaauke. Selleks, et veebileht oleks võimalikult turvaline, siis tasub enne laadimist uurida liidese tausta ja sobivust ning jälgida, et kõik liidesed oleksid alati uuendatud.

Teiseks oleks hea, kui sul oleks mõningad IT-alased teadmised, sest nii on kergem hallata WordPressi. Liideste ja uuenduste laadimine võib kodulehe funktsionaalsust muuta või koguni mõned liidesed välja lülitada. Seetõttu tuleks IT teadmised kasuks, et veale kiiremini jälile saada. Samas lehe haldamine on piisavalt lihtne, et haldajal ei ole vaja programmeerimise teadmisi.

 

Kokkuvõtteks on WordPress väga võimekas tööriist, millega saab luua peaaegu kõiki veebilahendusi, mis mõtetes on. Lisaks on selle haldamine kerge, ülimalt mugav ja kasutajasõbralik. Sul ei ole vaja sõltuda arendajast, et saaksid kodulehel uuendusi teha. Sul on võimalus kõik ise ära teha. Suureks boonuseks on WordPressi oma kommuun (nii kodumaine kui WordPress.org lehel), kus saab küsimustele vastuseid, uusi ideid ja uudiseid liideste kohta.

 

Kui sul tekib soov ka ise proovida WordPressis alustada kodulehe või e-poe loomisega, siis me aitame sind.
IT Koolitusel on WordPressi koolitused nii alustajale, edasijõudnutele kui ka ainult e-poe haldajale. Koolitused on väga praktilised ning lõpptulemusena oled võimeline ise haldama kogu sisu ja saiti.

 

Meie WordPressi koolitused leiad siit:

WordPress kodulehe loomine ja haldamine baaskoolitus 

WordPress kodulehe loomine ja haldamine edasijõudnutele 

E-poe loomine ja haldamine 

Kui Sul tekkis küsimusi seoses WordPressiga või koolitusega, siis julgelt kirjuta meile!

 

Sinu IT Koolitus

17.04.2020