Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

Eelmine nädal sai ametlikult IT Koolituse kalendrisse ülesse minu enda kokkupandud koolitus -  Configuration Manager administraatoritele. Tegemist on 3 päevase kursusega, kus põhiteemadeks on oma igapäeva tegevuste automatiseerimine kasutades Microsofti PowerShelli.

Configuration Manager on üsnagi suur ja keerukas teenus, kus on võimalik väga palju oma igapäeva tegevusi automatiseerida. Kui oma tegevusi ei automatiseeri, siis jääb vähem aega tegeleda sisulisema tööga.

Rohkem infot kursuse kohta leiate siit - https://koolitus.ee/et/koolituskalender/e96661307/ITK-514-Automating-Configuration-Manager-with-PowerShell/2018-06-04

Configuration Manageri administraatorina tuleb Teil täpselt samu tööülesandeid iga päevaselt, nädalaselt või kuiselt läbi viia. Luua uusi kollektsioone, lisada uusi rakendusi, lisada draivereid jne. Neid erinevaid tegevusi on üsnagi palju ning need nõuavad palju aega.

Oma tänases postituses tahaksin ma Teile näidata ühte lihtsat viisi, kuidas Te saate kontrollida Configuration Manageri agentide seisu vastu Active Directory. Taolise kontrolliga saab väga kiiresti teada kas arvuti suhtleb Active Directory´ga ning Configuration Manageri agent ei suuda enam keskserveriga suhelda või on hoopis miskit muud katki.

Sellisesse raportisse on võimalik juurde lisada väga palju erinevat infot. Vajadusel saab teha täiendavaid kontrolle vastu varahaldust ja kontrollida kas kõik seadmed on ikka korrektselt registreeritud jne.

Configuration Manageris on küll olemas erinevad raportid jne aga tavaliselt olen ma alati soovitanud luua oma enda protsess Configuration Manageri agendi tervise kontrollimiseks ja jälgimiseks. Automaatika saab siin kohal olla vägagi abiks.

Seda skripti saate käivitada otse Configuration Manageri Primary Site peal. Et lahendus toimiks, peab sama serveri peale olema paigaldatud ka Active Directory PowerShelli moodul.

Skripti saab siit - https://github.com/Kaidja/ConfigMgrSDK/blob/master/Get-SCCMADDevices.ps1

Raporti näidis

Kontrolle saab teha ka Active Directory seadmete põhjalt. See skripti näidis võtab sisendi Configuration Managerist ja võrdleb seda vastu Active Directory.

PS! Configuration Manageri agentide kontroll on üsnagi oluline. Iga katkine agent maksab lisa raha ja toob endaga kaasa erinevaid riske. Kui agent on katki, siis ei saa me koguda telemeetriat, paigaldada rakendusi ja turvauuendusi jne.

Autor: Kaido Järvemets