Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

Probleem: töötajate vähene turvateadlikkus, mistõttu nad käituvad valesti, õõnestavad teie küberturvalisust ning põhjustavad reaalset kahju.

Küberohud on suuremad kui kunagi varem ning liigagi tihti kohtame ka Eesti meedias lugusid sellest, kuidas langeti taaskord krüptovara ohvriks; kuidas puudub korralik varundus; kuidas salasõnad on liiga lihtsad jne.

Järgnevad faktid RIA küberturvalisuse teenistuse 2016. aasta kokkuvõttest* ei tohiks kedagi külmaks jätta:

  • CERT-EE registreeris Eesti arvuti- ja andmesidevõrkudes 9135 juhtumit. Neist küberturbeintsidendina – see tähendab juhtumina, millega kaasnes otsene mõju teabe või süsteemide konfidentsiaalsusele, terviklusele või kättesaadavusele – tuvastati 2248 juhtumit ehk ligikaudu neljandik.
  • Arvutikasutajate teadmatus või hooletus kombineerituna teenuse või asutuse turvanõrkustega põhjustavad rahas mõõdetavat kahju. 
  • Ohtude realiseerumisel mängib rolli süsteemide puudulik turvatase ja kasutajate hooletus, oskamatus või madal teadlikkus. 
  • Viirustõrjest möödapääsemiseks töötatakse lunavarast välja uusi versioone, mistõttu pole lunavaraga nakatumist võimalik alati vältida. Seda enam on oluline, et kasutaja oleks lunavaraohtudest teadlik ning käituks vastutustundlikult.
  • Õngitsemistehnikad ja -meetodid täiustuvad. Libakirja on tõelisest üha raskem eristada. Nt: libakirjad olid saadetud riigiasutuste peadirektorite ja ka peaministri nimel asutuste raamatupidajatele ning nendega üritati välja petta kuni 35 000-euroseid rahaülekandeid.
  • Riskide ennetamise asemel pööratakse turvalisusele tähelepanu alles pärast intsidenti.
  • Erasektori teadlikkus küberriskidest on lünklik, seda nii üksikisiku kui ettevõtjate tasandil. Iseäranis väikeettevõtjad ja vabaühendused ei pea end küberohtude sihtmärgiks ning turvalisusse ei investeeri.

NB! Kas teadsid, et küberintsidendid on hinnatud Euroopas 2017. a nr 2 äririskiks?**

Lahendus: turvateadlikkuse koolitused Security Innovationilt

Tegemist on professionaalsete ja kaasaegsete e-õppe vormis fookusmoodulitega, mida teie töötajad saavad endale sobival ajal läbida. Moodulite teemad on järgnevad:

Koolitusmoodulid (HTML5) on interaktiivsed, sisaldavad animatsioone ja harjutusi, lõputeste ning eri keeltes subtiitreid (sh eesti keel). Neid on mugav läbida ka nt nutiseadmest. Koolitusmooduleid on soovi korral võimalik ka teie ettevõttele või asutusele kohandada, sh lisada oma sisu ja visuaale. Võite neid kasutada oma äranägemise kohaselt, nt lisada iga uue töötaja sisseelamisprogrammi, korraldada nn kampaaniakorras läbimine kõigi töötajate poolt vm.

Teenuse maksumus sõltub soovitud kasutajate arvust. Kindel on see, et ise sellise sisu välja töötamine läheks kordades kallimaks ning võtaks väga kaua aega.

Tutvumiskampaania: proovi 7 päeva tasuta!

Selleks, et saaksid ise toote kvaliteedis ja kasulikkuses veenduda, on aprillis võimalik 7 päeva tasuta proovida värsket Data Privacy moodulit.

Tasuta proovimiseks registreeri oma soov e-kirjaga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

NB! Oled oodatud ka mais (17.05 hommikul) toimuvale tasuta seminarile, kus toimub põhjalikum demo, diskussioon ning saab rohkem infot.

 

*RIA küberturvalisuse teenistuse 2016. aasta kokkuvõtet saad lugeda siit.
**Allianz Risk Barometer - Top Business Risks 2017