Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

Juuli lõpus osalesin IT Koolituse korraldatud koolitusel „Pilditöötlus Adobe Photoshopiga“.

Koolitus võimaldab omandada põhiteadmised neil, kes puutuvad tööalaselt või hobina kokku rastergraafikaga. Koolitusel osalemine ei eelda eelnevat fotograafia või pilditöötluse kogemust (vajalik on arvuti kasutamise põhioskuste olemasolu). Koolituse tempost ja teemadevalikust tulenevalt sobib see ideaalselt ka alles alustavatele Photoshopi kasutajatele. Meeldivalt üllatas, et ka mulle, kes on tegelikult juba aastaid arvutigraafikaga tegelenud, pakkus koolitus uut ja kasulikku infot.

Õppe sissejuhatavas osas annab koolitaja Madis Roosalu selge ja lihtsa ülevaate digitaalse pildi põhimõistetest, failivormingutest ja värvihalduse ABC-st. See teoreetiline osa on küll lühike, aga loob hea alusbaasi, et edasine praktiline ja harjutustele suunatud koolitus õnnestuks ning teostatavad tehnikad oleksid arusaadavad.

Koolitus kestab kaks päeva ja koosneb peamiselt pilditöötluses levinud ülesannete lahendamisest mõistlike ja ajasäästlike töövõtetega (sh enamlevinud klahvikombinatsioonid). Harjutuste läbitegemise käigus õpitakse Photoshopi keskkonnas orienteeruma ning vajalikke tööriistu kasutama. Näiteks korrigeeritakse vale nurga all pildistatud fotot, parandatakse pildi tonaalsust, värvitakse üle väikebuss ja paigaldatakse sellele toonklaasid, teisaldatakse pildilt inimene, restaureeritakse vana foto jne…

Läbivalt on suur rõhk erinevatel selektsioonitehnikatel ja smart-filtrite kasutamisel. Pilditöötlus toimub mittedestruktiivsel meetodil, õpitakse kasutama ajalugu, kihte, maske jm.


Foto: Madis koolitamas 2016. a. suvel

Koolitaja Madis Roosalu

Madis on koolitajana asjalik, aga samas ka muhe ja sõbralik, viskab nalja ning toob huvitavaid näiteid. Vajadusel abistab ta iga osalejat personaalselt ning selgitab tehnikate juurde ka tausta – ei näita ainult, kuidas teha, vaid selgitab ka põhjuseid, miks just nii on mõistlik teha.

Madis on koolitanud aastast 2001, omab kunstialast kõrgharidust ning töökogemusi disaineri ja programmeerijana. Kunstioskustest tõstab ise esile järgnevat: fotograafia, joonistamine, maalimine (sh fresko), madaltrükk, ilukiri. On olnud ka süsteemiadministraator ning vastutav IT-süsteemide (riist- ja tarkvara) hoolduse ja hangete eest. Omab Microsoft Certified Professional ja Apple Certified Support Professional 10.6 sertifikaate.

Kokkuvõtteks

Julgen seda koolitust soovitada kõigile, kes tahavad omandada Photoshopi põhialused, et selle suurepärase tööriistaga paremini hakkama saada, olgu neid teadmisi vaja siis tööalaselt või hobikorras. Kui aga juba pikemalt ja igapäevaselt Photoshopiga toimetanud oled, siis võiksid pigem osaleda mõnel edasijõudnute koolitusel.

 

Järgmine võimalus IT Koolituses Photoshopi koolitusele tulla:

Sulle võivad huvi pakkuda ka need koolitused:

Martin Palm
IT Koolituse tegevjuht