Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

Eestis tähistatakse 7.-13. detsembril rahvusvahelist programmeerimisnädalat "KoodiTund", kus kutsutakse kõiki koodi kirjutamist proovima.

KoodiTundi peetakse maailma suurimaks õppimise sündmuseks. KoodiTunni saab kaasa teha igaüks, selleks tuleb minna code.org kodulehele ning proovida seal mänge. Tegemist on visuaalse programmeerimisega, kus eelnevad programmeerimisteadmised ei ole vajalikud.

KoodiTunni kampaania on mõeldud igas eas inimestele, sest koodi kirjutamist pole kunagi hilja proovida. Näiteks toimuvad KoodiTunnid ka Stenbocki majas ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis.

Selleks, et näidata kui lihtne on igal inimesel koodi kirjutada, toimub vahemikus 7. – 13. detsember üle maailma enam kui 100 000 programmeerimise teemalist üritust ja töötuba. Samuti leiavad aset spetsiaalsed üritused tüdrukutele, et julgustada neid enam IT-valdkonnas kätt proovima. Eelmisel aastal võttis KoodiTunnist 100 miljonit õpilast 180-st riigist. KoodiTunni patroonid on USA president Barack Obama, seni noorim Nobeli preemia laureaat Malala Yousafzai, Facebooki asutaja Mark Zuckerberg ja väga paljud teised. KoodiTund (Hour of Code) on rahvusvaheline algatus, mis kutsub kõiki inimesi maailmas üles ühe tunni jooksul koodi kirjutama, et tunnetada, kui lihtne ja võimas programmeerimine on. 

KoodiTunni eestvedajad Eestis: Vaata Maailma SA, Microsoft Eesti, Tagasi Kooli.

Kooditunni saab igaüks ise läbi teha siin.

Lisainfo: www.nutilabor.ee/kooditund 

IT Koolituse poolt kutsume üles kõiki huvilisi julgelt osalema!