Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

ECDL mooduli Tekstitöötlus eksami ettevalmistuskoolitus

AO-03

Maht: 1 päeva
Hind:
119 € (+ km 20%)

Koolituse kokkuvõte:

NB! Koolituse hind sisaldab eksami hinda.

Koolituse temaatika vastab ECDL (European Computer Driving Licence) baasmoodulite hulka kuuluva Tekstitöötluse mooduli õppekavale ning valmistab ette sama mooduli eksami edukaks sooritamiseks.

Kellele koolitus on suunatud:

Koolitus on eelkõige neile, kes soovivad sooritada ECDL eksamitest Tekstitöötluse mooduli eksami. Samuti sobib koolitus kõigile, kes soovivad omandada tekstitöötlusprogrammi igapäevaseks kasutamiseks vajaminevad oskused.Koolituse oodatav tulemus/eesmärk (õpiväljundid):

Mooduli läbimisel omandatakse järgmised teadmised:

 • Töö dokumentidega ja nende salvestamine eri failivormingutes.
 • Sisseehitatud suvandite, näiteks spikrifunktsioonide valimine tööviljakuse tõstmiseks.
 • Väikesemahuliste tekstitöötlusdokumentide loomine ja redigeerimine, mis on valmis levitamiseks ja ühiskasutuseks.
 • Erinevate vormingute rakendamine dokumendile nende parandamiseks enne levitamist, head tavad sobivate vormindussuvandite valimisel.
 • Tabelite, piltide ja jooniste lisamine dokumentidesse.
 • Dokumentide ettevalmistamine kirjakoostetoimingute jaoks.
 • Dokumendi lehesätete kohandamine ning õigekirja kontroll ja vigade parandamine enne dokumendi lõplikku printimist.
Koolituse sisukord:

Rakenduse kasutamine
Tekstitöötlusrakenduse avamine ja sulgemine. Dokumendi avamine ja sulgemine. Uue dokumendi loomine, erinevate mallide kasutamine. Dokumendi salvestamine, failitüübi määramine salvestamisel. Liikumine avatud dokumentide vahel. Enamlevinud klahvikombinatsioonide kasutamine. Olulisemate suvandite seadistamine. Spikri kasutamine. Tööpinna suurendamine ja vähendamine. Lindi sisu kuvamine ja peitmine.

Dokumendi loomine
Erinevad dokumendi vaated. Teksti sisestamine dokumenti. Sümbolite ja erimärkide lisamine. Mitteprinditavate vormingumärkide kuvamine ja peitmine. Märgistamise võimalused. Sisu redigeerimine ja kustutamine. Tööriistade Otsi ja Asenda kasutamine. Teksti kopeerimine ja teisaldamine. Toimingute tühistamine.

Vormindamine
Põhilised tekstivormingud: font, suurus, paks kiri, kursiivkiri ning allajoonitud kiri. Üla- ja alaindeksi lisamine. Värvide rakendamine tekstile. Täheregistri muutmine. Automaatse poolituse kasutamine. Lõikude loomine ja ühendamine. Lõiguvahetus vs reavahetus. Lõikude joondamine, lõigu taanded. Tabulaatori kasutamine. Lõikude vahelise vahe määramine. Reavahe lõigus. Täpp- ja numberloendid dokumendis. Äärise ja varjutuse lisamine lõigule. Laadide olemus ning nende kasutamine. Kujunduse kopeerimine.

Objektid
Tabel: loomine, redigeerimine, andmete sisestamine tabelisse, märgistamine, ridade/veergude lisamine ja eemaldamine, veeru laiuse ja rea kõrguse muutmine. Töö äärejoonte ja taustavärviga.
Graafikaobjektid: pildi, kujutise, diagrammi või joonistuse lisamine, objekti märgistamine, kopeerimine ja teisaldamine, suuruse muutmine ja kustutamine

Kirjakooste
Dokumendi ettevalmistamine kirjakoosteks. Adressaatide valimine ning andmeväljade lisamine loodavale dokumendile. Dokumendi ühendamine andmebaasiga. Kirjakooste väljundite printimine.

Väljundite ettevalmistamine
Lehesuuna määramine. Veeriste seadistamine. Leheküljepiiri lisamine ning kustutamine. Päised ja jalused: teksti lisamine päisesse või jalusesse, väljade lisamine. Lehekülgede nummerdamine. Õigekirjakontrolli kasutamine, sõnade lisamine sõnaraamatusse. Prindieelvaade ning dokumendi printimine, olulisemad prindisätted.

Lisainfo:

Koolitushind sisaldab:

 • õppematerjale;
 • eksami sooritamist;
 • koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust;
 • tunnistust.

Lisaväärtusena pakume:

 • garantiina tasuta korduseksam, kui eksam esimesel korral ebaõnnestus;
 • sooje jooke koos küpsistega;
 • lõunasööki igal koolituspäeval;
 • soodushinnaga registreerimise võimalust järgmisele kalendrikoolitusele;
 • tasuta parkimist.