Võta ühendust:
+372 618 1727
info@koolitus.ee

ECDL mooduli Interneti põhitõed eksami ettevalmistuskoolitus

AO-07

Maht: 1 päeva
Hind:
119 € (+ km 20%)

Koolituse kokkuvõte:

NB! Koolituse hind sisaldab eksami hinda.

Koolituse temaatika vastab ECDL (European Computer Driving Licence) baasmoodulite hulka kuuluva Interneti põhitõed mooduli õppekavale ning valmistab ette sama mooduli eksami edukaks sooritamiseks.

Kellele koolitus on suunatud:

Koolitus on eelkõige neile, kes soovivad sooritada ECDL eksamitest Interneti põhitõdede mooduli eksami. Samuti sobib koolitus kõigile, kes soovivad omandada igapäevaseks Interneti kasutamiseks vajaminevaid oskuseid.Koolituse oodatav tulemus/eesmärk (õpiväljundid):

Mooduli läbimisel omandatakse järgmised teadmised:

 • Veebisirvimine ja võrguturbe kontseptsioon
 • Veebibrauseri kasutamine, brauseri seaded, järjehoidjad
 • Efektiivne infootsing internetist, veebi informatsiooni kriitiline analüüs
 • Põhiteadmised andmeturbest
 • Põhiteadmised internetiühiskonnast, internetisuhtlusest
 • E-kirjade saatmine ja vastuvõtmine, e-kirjade seaded
 • E-kirjade organiseerimine ja otsing, kalendri kasutamine
Koolituse sisukord:

 

Veebisirvimise põhitõed
Mõisted Internet, World Wide Web (WWW), Uniform Resourse Locator (URL), hüperlink. Interneti aadressi struktuuri mõistmine, populaarsemate riikide ja organisatsioonitüüpide domeenide tundmine. Veebilehitseja mõiste ja tuntumad veebilehitsejad. Turvaline veebis „surfamine“. Turvatud veebilehtede kasutamine.

Veebisirvimine
Veebilehitseja avamine ja sulgemine. Veebilehe aadressi sisestamine aadressiribale ning veebilehele liikumine. Veebilehe info värskendamine ning allalaadimise peatamine. Veebilehe avamine uuel vahekaardil või uues aknas. Vahekaartide avamine ja sulgemine, liikumine erinevate vahekaartide ja akende vahel. Külastatud lehtede vahel navigeerimine, avalehe kuvamine. Ajaloo järgimine. Veebitööriistade kasutamine teksti tõlkimiseks. Avalehe määramine. Pop-up’i olemus, nende lubamine ja keelamine. Küpsiste (cookies) olemus, nende keelamine ja lubamine. Spikri kasutamine. Tööriistariba kuvamine ja peitmine, lindi taastamine ja minimeerimine. Ajaloo, ajutiste failide ja vormiandmete kustutamine. Lemmikute/järjehoidjate lisamine, kustutamine ja kasutamine soovitud lehele liikumiseks. Faili allalaadimine, salvestamine. Teksti, pildi või URLi kopeerimine dokumenti või e-kirja. Veebilehelt info printimine.

Veebipõhine informatsioon
Otsingumootori mõiste ja tuntumate otsimootorite tutvustus. Otsingu teostamine märksõna või fraasi alusel. Täpsema otsingu kasutamine. Veebis olevate entsüklopeediate ja sõnaraamatute kasutamine. Veebis oleva info kriitiline hindamine. Autoriõigus ja intellektuaalne omand.

Kommunikatsioon
Online suhtlus ja sellega seonduvad mõisted: sotsiaalvõrgustik, veebilehed, foorumid, veebikonverentsid, jututoad, online arvutimängud. Infojagamise viisid internetis: blogid, pildid, heli- ja videoklipid, netisaated. Enda kaitsmine internetis. Mõisted IM, SMS, MMS, VoIP. Elektroonilise suhtluse head tavad. E-post ning sellega seotud mõisted, e-posti aadressi struktuur, võimalikud probleemid failide saatmisel. E-posti teel levivad pettused, viirustega seotud ohud. Mis on Phishing ehk andmepüük.

E-maili kasutamine
Peamiste meilikaustade tundmine. E-maili loomine, adressaatide lisamine, manuste lisamine, kirja tähtsus. E-mailile vastamine ja selle edasisaatmine, saabunud manuse salvestamine, e-maili printimine. Spikri kasutamine, lintide kuvamine ja peitmine. Signatuuride loomine ja lisamine e-mailile. Automaatvastuste sisse- ja väljalülitamine. Kirja loetuks ja mitteloetuks määramine, järeltegevuse lisamine e-mailile. E-mailide otsimine, sorteerimine, kustutamine ja taastamine prügikastist. Kausta loomine ja kirja paigutamine sellesse. Kalendri kasutamine, kohtumise uuendamine. Koosoleku planeerimine, osalejate kutsumine, kutse saatmine; saabunud kutsele vastamine.

 

Lisainfo:

Koolitushind sisaldab:

 • õppematerjale;
 • eksami sooritamist;
 • koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust;
 • tunnistust.

Lisaväärtusena pakume:

 • garantiina tasuta korduseksam, kui eksam esimesel korral ebaõnnestus;
 • sooje jooke koos küpsistega;
 • lõunasööki igal koolituspäeval;
 • soodushinnaga registreerimise võimalust järgmisele kalendrikoolitusele;
 • tasuta parkimist.